Pěšky na Stezku v oblacích

Stezka v oblacích je unikátní stavba na Dolní Moravě. A samotný výhled do krásného kraje horského masívu Králického Sněžníku opravdu doporučuji. Stezka je těsné blízkosti chaty Slaměnka v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Tato stavba je 55 metrů vysoká a na vrchol vystoupáte bez jediného schodu po 710 m dlouhé dřevěné lávce.

Jak se na Stezku v oblacích dostanete?

Trasu můžete kombinovat např. nahoru lanovkou a dolů procházkou pěšky. Nástupní stanice lanovky Sněžník se nachází vedle chaty Marcelka nad hotelem Vista. Na pokladnách chaty Marcelka zakoupíte lístky na lanovku i stezku. Přehled vstupného a aktuálně otevírací dobu na Stezku v oblacích naleznete zde. Na lanovce se přepravují kočárky i kola. Na Stezku v oblacích můžete zvolit několik tras. Nejkratší cesta je Modrá turistická. Další trasa je procházková a nejdelší je panoramatická. Můžete zvolit také trasu přes Smolkův most.

Modrá turistická trasa.

Začínáte od chaty Marcelka (naproti hotelu Vista) po žluté, která vede podél sjezdovky Kamila. Po necelém kilometru (886m) se napojíte na modrou turistickou značku. Tato trasa je přístupná pouze mimo lyžařskou sezónu a není sjízdná s kočárkem. Trasa vede podél Single trailu, kam mají pěší vstup zakázán, proto dbejte na turistické značení a zvýšenou pozornost na kola. 

 

Procházková trasa.

Je sjízdná s horským kolem nebo terénním kočárkem. Cesta začíná na konečné autobusu. Směrem na rozcestí Pod mramorovým lomem. Poté přejdete sjezdovky a po modré turistické značce budete pokračovat až k horní stanici lanovky u Slona. Tady modrou turistickou značku opustíte a budete pokračovat po zpevněné lesní cestě. Další rozcestí Pod Chlumem, ostrá zatáčka vlevo a 1 km stoupání po kamenité cestě až k chatě Slaměnka.

Panoramatická trasa.

Je cestou nejvíce používanou nejen turisty (i s kočárkem), ale hojně v letních měsících cyklisty a v zimě vyznavači běžek. Čeká Vás upravená cesta bez náročného stoupání. Cesta vede po vrstevnicích s krásnými výhledy na okolní pohoří. Vydáte se k parkovišti, rozcestí Dolní Morava konečná bus, po žluté turistické značce až na rozcestí Pod Vilemínkou. Dále pokračujete po zpevněné cestě červeně značené až na rozcestí Slamník U laviček, kde je posezení s výhledem do údolí.

Trasa přes Smolkův most.

Vhodná pro cyklisty a turisty, kteří se chtějí vydat krásnou přírodou. Od hotelu Vista se vydáte směrem na Smolkův most, rozcestí Kaskády Malé Moravy až k Sutím. Dále po modré cyklotrase ke Včelínu a k chatě Slaměnka.

 

Rezervujte si pobyt v našem apartmánu

K ubytování na Dolní Moravě využijte náš apartmán Cardovi, který je svojí polohou ideální místo pro pěší i cyklo turistiku. Ceny ubytování naleznete v sekci ceník

 Apartmán Cardovi - Obývací pokoj 01  Apartmán Cardovi - Ložnice 01 Ložnice